Kijarasi tilalom – tedd vagy ne tedd de ne probald

Szerencsesnek erzem magamat, mert az Uj Zelandi vezetesre igencsak jellemzo dolog a pragmatikus vezetes. Nem szoktak szarozni kemeny dontesek meghozalataval. Amikor Kinaban elindult a fertozes az elsok kozott allitottak le a beutazast, pedig nem keves kinai el itt. Persze a dolog nem mukodott, viszont idot adott arra hogy lassuk mi fog es mi nem fog mukodni.

Par hete veszesen elkezdett emelkedni a megbetegesek szama, aminek hatasara vilagos a lehetosegekhez mert eleg egyertelmu es radikalis akciotervet dolgoztak ki. Szemely szerint hulyesegnek tartottam ezt a fajta elovigyazotossagot, de mentsegemre legyen mondva hogy nem foglalkoztam tul sokat a temaval.

Aztan par napra ra mar azt vettuk eszre hogy a nyugis ures varosban autokazas helyett mar mozdulni sem szabad. Zsuzsival terveztuk meg milyen jokat fogunk kirandulni a sracokkal majd hetvegen, de kedvesen es eroteljesen megmondtak: tegyel ugy mintha beteg lennel, nincs tengerpartozas, nincs kirandulas, es csaladi kocsikazas, maradj otthon.

Mas orszagokban – azok ellenere hogy mar van eleg pelda hogy mi mukodik hatekonyan es mi nem – ennel sokkal lassabban szuletnek meg, ugyanazok a dontesek, amik innen felesleges idohuzasnak tunnek. Persze nekunk konnyu. Itt lakunk ket szigeten konnyebb lezarni a hatarokat, es betartatni egy ket dontest, de pont ezert lenne elengedhetetlen mashol is a hatekony dontes hozatal.

Ezen dontesek ellenere versenyzunk a magyarorszagi virusfertozotek szamaval:) meglatjuk hogyan alakulnak a dolgok az elkovetkezo hetekben…

1 thought on “Kijarasi tilalom – tedd vagy ne tedd de ne probald”

Leave a Comment

Scroll to Top