Költözés másik országba a virtuális térben

Átköltözni másik országba régen sem volt könnyű, de a mai világban sem lett egyszerübb, főleg nem a virtuális térbe, ahol a különböző szolgáltatok más más folyamatokkal rendezik engedélyezik az ember számára a lokáció váltást:) Nézzünk végig miről is beszélek pontosan:

Amikor elindultunk a legfontosabb dolog az volt, hogy mindig legyen telefonos kapcsolatunk a külvilággal. Zsuzsi előfizetésére esett a választásunk, és arra gondoltunk hogy ezt fogjuk használni az út alatt. Mivel még az én nevemen volt, ezért egy két órás személyes ügyintézés után (2 óra várakozás, 10 perc ügyintézés) ledumáltuk hogy milyen kiegészítő csomagokat fogok használni, illetve, hogy megérkezésünk után automatikusan kerüljön felmondásra a csomag valamikor 24. környéken.

Ennek a storynak már ismeritek a végét. A Vodafone kikapcsolta a szolgáltatást 20-án amikor indultunk, és bár beszéltem velük telefonon, ahol felfogták hogy ez talán nem volt vicces, de igéretük ellenére nem lett visszakapcsolva még 4 napra. Sebaj túléltük, ahogy sok más ember is még régen telefon nélkül:)

A következő lépés az Uber. Magyarországon már nincs, itt viszont van és imádják. Új számot adni viszont az Uberhez nem egyszerü ha ez országváltassal is jár. Ez annyira nem könnyű, hogy még mindig nem sikerült megoldanom azok ellenére, hogy 2-3 levelet is írtam nekik. Ciki…

A Raiffiesen banknál a telefonos értesítő SMS-t meglepően könnyű volt egy Új Zélandi számra változtatni. Mondjuk előtte szintén személyes ügyintézésen voltam, hogy legyen telefonos direkt net szolgáltatásom, amit tudok külföldről is hívni, de így legalább megmaradt a netes ügyintézésem. Az is kiváló volt, hogy bár a citi mindig letiltotta az összes kártyámat ha külföldre utaztam, néha még akkor is ha erről előre szóltam, ez a Rafinál még nem fordult elő hála a jó égnek.

A virtuális pénzszolgáltatők: paypal, neteller, skrill, transferwise annyira már nem örült neki hogy másik országból probálom őket elérni, és lelkesen telefonálgattak europai időbe, aztán tisztáztuk a dolgokat, és megnyugodtak hogy valóban a világ másik felén vagyok, és talán ez mégsem akkora a gond szóval akkor minden rendben. Mondjuk itt is előre készültünk Zsuzsival és amint megvolt az Új Zélandi számunk már cseréltük is őket a weboldalon

A következő menet a nagycápák voltak: google, apple, facebook és társai. Nah itt új országot belőni nem könnyű:

  • A googlenél még mindig szenvedek, hogy az összes szolgáltatásnál átallítsam. Itt főleg az a gond, hogy volt céges előfizetésem is, és könyörögni kell, hogy megszüntessék, áttegyék személyesre … még szenvedek vele
  • Az Applenél meg kellet várni amig az összes előfizetésem lejár, ki kellett őket kapcsolni, majd utána kellet store váltani.
    Persze ez nem volt elég, mert még a telefonba is, és az összes készüléken a területet át kellet lőni Magyarországról New Zealand-ra… lényeg a lényeg, hogy meglett… de nem egy lépéses folyamat az biztos
    Egyébként az Apple tv-ből pl ki kellett jelentkezni és utána újra be, hogy jó legyen minden
  • A microsoftnál túl sok dolgom nincs, itt viszont le kell majd mondjam az Office előfizetésemet és újra be fogok kapcsolni

A streaming szolgáltatoknál hasonló volt a helyzet. Bár a tartalmat, az adott ország alapján kapom, viszont ahhoz hogy Új Zélandi dollárba számlázzanak, először le kell állítsam az előfizetésemet, és újra kell majd indítani amikor lejárt, és elvileg akkor már a váltott pénznemem lesz.

 

Szerencsére a munkáimhoz kapcsolodó előfizetések USD-ről mentek, a külön fentartott számlámról, tehát hala a jó égnek azokhoz nem kellett hozzanyúlni. Persze kérdés hogy még hány dolgot felejtettem el beállítani hogy jó legyen… Meglátjuk:)

0 thoughts on “Költözés másik országba a virtuális térben”

  1. Pingback: Apple pay – Öt bőrönd

Leave a Comment

Scroll to Top